BUHARLI VANTİLATÖR ALINIR MI?

       
       Evde izolasyon günlerinde hem covid 19 la mücadele ediyoruz hemde erken bastıran yaz sıcaklarıyla adeta boğuluyoruz..
       Sizlere bu sıcaklarda hem kendi deneyimlerimi, hemde, derlediğim bilgileri aşırı detaya girmeden anlatarak yardımcı olmaya çalışıyorum..          Daha önceki klima nasıl verimli kullanılır ve mobil klima alınır mı? Başlıklı yazılar ilgi gördüğü için yazı dizimize devam etmeye karar verdim..
        Bugünkü konumuz buharlı vantilatör alınır mı?
        Çarşıda, pazarda, mağazaların önlerinde, avm lerim içinde bol bol görüyoruz.. Marka model detayına girmeyelim. Üst normal vantilatör, altta bulunan haznedeki suyu, soğuk buhar olarak bir hortum vasıtasıyla, pervanenin merkezinden üfleyerek çalışırlar...
         Cafcaflı, ışıklı, kumandalı ve pek heybetli bir görüntüleri vardır.. Buharlı vantilatör alınır mı? Anlatmaya devam edelim..
          Bunlara asla klima olarak bakmayalım, asla havayı soğutmazlar, kapı pencere sıkı sıkı kapatıp, odayı soğutmasını beklerseniz yanılıyorsunuz.. Oda küçükse duman altı olursunuz buharda ve dahada hamlar, bunalırsınız.. Kapı pencere açık olarak kullanırsanız hemen hemen normal vantilatörlerden öyle ahım şahım bir farkı yoktur.. Ayrıca alttaki su hazinesini boşaldıkça doldurmanız gerekecektir..
           Birde iyonizer olayı var, ben önceden kullandığım modelde bu özelliği farkedemedim.. İyon düğmesine basıyosunuz, ışıklar dansetmeye başlıyor..
            Öyle dağ esintisi, şelale orman havası yaratma diye bir şey yok.. Bu özellikten fazla beklentiniz olmasın...
             Normal ucuzluk stantard vantilatörlerin yaptığından biraz farklı, ama asla serin hava üretme yok, heybetiyle, ışıklı göstergeleriyle biraz modern görünümlü, biraz daha sessiz kaliteli.. Alt haznedeki suyuyla, baya ciddi fiyatıyla alıp almamak size kalmış,, kumandasıda konforu.. Şimdi bu anlatılanlara göre buharlı vantilatör alınır mı? Karar sizin..
                Bu sıcaklarda evinizi, odalarımızı soğutmak, serinlemek için arayış içindeyseniz.. Klima nasıl verimli kullanılır, mobil klima alınır mı ve arçelik ekolojik inverter klima deneyimleri yazılarıma da göz atabilirsiniz... 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SAKIN ALDANMAYIN 3

E DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR..

TAAHHÜT CEZASI YEMEMEK İÇİN NUMARA NASIL TAŞINMALI?

SAKIN ALDANMAYIN...

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DETAYLAR..

SAKIN ALDANMAYIN 5

A101 DEN TOSHIBA TELEVİZYON ALINIRMI?

SİZ KORONAVİRÜSE YAKALANMAYABİLİRSİNİZ...

NETSPEED İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ...

KORONA VİRÜSE KARŞI YAPABİLECEKLERİMİZ...