DAMARLARDAKİ ASİL KAN...

       
Koranavirüs yüzünden tüm dünya ve millet olarak biraz sıkıntılı bir süreçteeyiz.. Ülkemiz diğer dünya ülkelerine göre biraz daha şanslı.. Biraz geç tanıştık virüsle..
        Devletimizin aldığı sert önlemler ve millet olarak biraz temizliğe düşkün olduğumuz için birazdaha hafif bir süreçten geçiyoruz..
         Toplu eylem gerektiren hemen hemen her faliyet ve işletme kapatıldı geçici bir süre..
         Umre dönüşleri karantinaya alındı, devletimiz dışarıdan gelen herkesin birer taşıyıcı olmaması için önlemleri sıkı tutuyor.. Zira bu virüste önemli olan taşıyıcı olmamak.. Prensibimiz şu olmalı, sanki virüs bize bulaşmış ve bunu başkasına bulaştırmamak için tedbir alıyoruz..
          Devletimizin aldığı önlemler elbet ağır geliyor bazı vatandaşlarımıza, bu konuda haklı yönleri de var.. Kapatılan işletmeler, buralarda çalışanlar, bu faktörlerin göz önüne mutlaka alınması gerekli.. Bu konuda hemfikiriz...
           Devletimiz umre dönüşleri için, karantina bölgesi olarak öğrenci yurtlarını düzenledi.. Dışarıdan gelen vatandaşlarımız ondört gün risk ve karantina için bu yurtlarda ağırlanmaktalar..
            Tamam gene hak veriyoruz.. Sağlanan koşullar eksik olabilir.. Yahu biraz dişinizi sıkın.. Kendinizden vazgeçmiş olabilirsiniz de.. Diğer insanlara ne hakla zarar vermeyi göze alıyorsunuz.. Kutsal topraklara ayak basmış bireyler olarak döndünüz, hani kul hakkı...
             Kalınan yurtlar ahırdan farksız diye açıklamalar yapıldı.. O ahır dediğiniz yerde ne yolsul çocuklarımız, ne cevher çocuklarımız kalarak öğrenim görüyor.. O çocuklar bir hemşire, bir doktor, bir öğretmen olarak aranızda..
              Daha yakın tarihte otuzüçü vatan sağolsun dedi gitti o evlatların.. Daha niceleri yurdun dört bir yanında bizler için çalışıyorlar.. Sizin üç gün de ahır dediğiniz yurtlarda onlar şükür ederek kalıyorlar..
              Daha dün sende hasta ol dediğin, yüzüne tükürdüğün polis, seni, sevdiklerini korumak için orada.. Belki yanında görev yaptığı için evini, çocuklarını tehlikeye atıyor, orada o devleti temsil ediyor.. Peki sen kimin yüzüne tükürmüş oluyorsun?
              O yurtlardan birisine gidelim şimdi.. İstanbul Fatih Sultan Mehmet yurdu..
              Senin için hazırlanan odalardan dolabının birinde, bir not çıktı.. Sana geçmiş olsun diyor notta, dualarınızı bizden esirgemeyin diyor, hoşgeldiniz diyor.. Vee sen kullan diye bir kaç parça temizlik malzemeside bırakmış...haa buzdolabımız kirli kusura bakma diyor.. Duydunmu....
              İşte bu yüzden Türk milleti asil dir.. Her güçlüğün üstesinden gelir..Muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur..
             Damarlarındaki asil kan her zaman, her koşulda, kendini belli eder...
              Teşekkürler gençler.. Bizi utandırdınız.. Konuşacak tek kelime bırakmadınız.. İşte Gazi Mustafa Kemal'in yıllar önce anlattığı gençlik..
       

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SAKIN ALDANMAYIN 3

E DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR..

TAAHHÜT CEZASI YEMEMEK İÇİN NUMARA NASIL TAŞINMALI?

SAKIN ALDANMAYIN...

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DETAYLAR..

SAKIN ALDANMAYIN 5

A101 DEN TOSHIBA TELEVİZYON ALINIRMI?

SİZ KORONAVİRÜSE YAKALANMAYABİLİRSİNİZ...

NETSPEED İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ...

KORONA VİRÜSE KARŞI YAPABİLECEKLERİMİZ...