ARKA SOKAKLAR NEDEN BU KADAR UZUN SÜRDÜ?

            Ondört sezondur ekranlarımıza, evimize konuk olan bir dizi... Arka sokaklar..
             Nasıl olduda bu kadar sezon ve bölüm çekildi yayınlandı ve yayınlanıyorda..
             İlk başarı Erler film gibi iyi bir platformdan çıkmış olması ve de Türker İnanoğlu gibi bir yapımcının eseri olması yeterince makül bir sebeb bence...
             Yayınlandığı yıllarda kategorisinde ilklerden birisi olarak yayın bayatına başladı dizi.. Rütbeli polislerden oluşan bir özel ekip ve bunların aile yaşamlarıyla birlikte olayların üstesinden gelmesi.. Dizinin temel prensibi buydu..
              Güncel polisiye olaylar başarılı bir şekilde işleniyor, çözülüyor.. Polisiye olayların arasında, ekiptekilerin özel hayatlarıda mecazi bir dille, izleyiciyi güldürek izleyiciye bir nevi polislerin evinin kapıları açılıyor, onlarında yaşamlarıyla, dramlarıyla birer insan olduğu izleyiciye gösteriliyordu..
             Bölümler bayağı çoğalınca çok nadir görülen bir yayın akışı denenmeye başlandı, dizinin yeni bölümü haftada bir yayınlanırken, eski bölümlerde hafta içi hergün aynı saatte tekrar ediyor, yeni bölüme yaklaşınca tekrar başa ilk bölüme dönülüyordu... Bu her sezon tekrarlanıyor.. İzleyici bıkmadan izliyor.. Ve polislerin yaşam tarzlarını hergün görüyordu..
             Bu döngüler dizide ki karekterlerle izleyiciyi adeta bütünleştirdi, artık her karekterin bir hayran kitlesi, sosyal medyada bir fan sayfası oluştu..
             Ne zaman dizi kısır döngüye girmeye başlasa, ustalıkla yapılan sezonluk oyuncu değişiklikleri izleyiciyi ikiye bölse de dizi ye taze kan sağladı..
             Diğer kısır döngü çaresi ise karekterlerin de belli bir düzen ile vurulmaları, başlarına gelen adli olaylar.. Ara ara diziyi başka boyutlara taşıyıp izleyiciyi ekrana bağlamaya yetti...
             Türker İnanoğlu gibi bir üstadın fırınından çıkan bir dizi Arka Sokaklar.. Ve bu fırından çıkan dizi hala ekranlarda aynı başarıyla devam edicek..Çocuk karekterler bu dizide büyüdü, oyuncular artık sanki o mesleği yapıyormuş gibi devamlılıkta... Zannedersiniz karekterler oyuncu değil hepsi polis..
             Bunu izleyiciye kabullendirdiği için reytinglerden düşmeyen bir dizi arka sokaklar.. Aynı kanalda bukadar uzun süre yayın yapan nadir dizilerden...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SAKIN ALDANMAYIN 3

E DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR..

TAAHHÜT CEZASI YEMEMEK İÇİN NUMARA NASIL TAŞINMALI?

SAKIN ALDANMAYIN...

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DETAYLAR..

SAKIN ALDANMAYIN 5

A101 DEN TOSHIBA TELEVİZYON ALINIRMI?

SİZ KORONAVİRÜSE YAKALANMAYABİLİRSİNİZ...

NETSPEED İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ...

KORONA VİRÜSE KARŞI YAPABİLECEKLERİMİZ...